Jmenuji se Soňa Šerá a jsem absolventkou umělecké konzervatoře v oboru výtvarná fotografie. Fotografování je nedílnou součástí mého života, způsob relaxace. Není to jen mé hobby, ale je to můj životní styl a stále se v tomto oboru vzdělávám.
Jaký je můj styl focení? Originální portréty s důrazem na uměleckou fotografii. Zaměřuji se převážně na exteriérovou portrétní fotografii bez extrémních retuší. Šerosvit, neokoukané pózy, minimalismus a černobílé fotky, ale nevyhýbám se ani barvám. Také ráda fotím různá zátiší, ať už nalezená, či aranžovaná. Straním se kýče a stereotypního přístupu k fotografování. Líbí se mi přirozenost a vychutnávám si momenty, při nichž mohu vnímat okamžik a především emoce.
Pravidelně se zúčastňuji různých fotografických soutěží i publikování svých prací převážně v českých časopisech (FotoVideo, Československá fotografie a Digitální foto). V poslední době se věnuji kresbě a malbě.  
Většinou mě uvidíte s úsměvem na rtech a foťákem u nosu. MILUJI SVOU RODINU, SVŮJ NIKON A PŘIROZENÉ SVĚTLO. Jsem matkou tří úžasných dětí, rodinnou dokumentaristkou, fotošílenkyní, věčnou studentkou, knihomolkou, malířkou, kuchařkou, milovnicí kávy a dobrého čaje, cestovatelkou, snílkem, měsíční vílou, potetovanou a potřeštěnou holkou i rockovou princeznou. Mám ráda všechna roční období, ale nejraději mám jaro a podzim, to si pak zalezu pod deku s voňavým čajem a knížkou. Užívám si hudbu, světlo a vůni svíček, neodmítnu gumové medvídky a dobrou čokoládu. Můžete mě také dost často potkat v divadle RockOpera Praha.
•  Fotografka a grafička pro RockOpera Praha
•  Členka Svazu českých fotografů
•  Ambasadorka pro Zoner Photo Studio
•  Porotce pro CrowningArts
• Zabývám se i grafikou: tvorba grafických návrhů letáků, reklamních bannerů, newsletterů, svatebních oznámení, kalendářů, vizitek, teaserů, apod.
• Pokud máte zájem o fotografování, stačí mi napsat: sonasera.foto@gmail.com
• Fotografování probíhá v Praze a středočeském kraji. Možnost fotografování v Ostravě a okolí.
Fotografování je časově nejideálnější v dopoledních nebo podvečerních hodinách, kdy je nejlepší světlo na focení a využijeme danou lokalitu pro co největší pestrost a a různorodost snímků.  
CO SI VZÍT NA SEBE? Pro více informací, si prosím přečtěte TIPY & TRIKY
CENA: 
        1.500,-Kč / 5 fotografií v elektronické podobě 
      2.500,-Kč / 10 fotografií v elektronické podobě
Každá další vybraná fotografie 150,-Kč.  V ceně upravených fotografií je zahrnuta základní retuš, úprava barev, odstranění nevhodných prvků v okolí, kontrast, ořez fotografie. Fotografie jsou dodávány ve formátu 2:3 a zasílány elektronicky. Uvedená cena je bez vizáže. Ta se v případě zájmu hradí zvlášť. Neupravené snímky ani RAW neposkytuji. Do týdne až 10-ti dnů Vám odešlu náhledy fotografií (bez úprav a retuše). Dodací lhůta upravených fotografií je pak 3 - 4 týdny od Vašeho výběru, nikoliv od Vašeho focení. V případě mé nemoci si vyhrazuji právo focení přeložit a navrhnout Vám jiný vhodný termín. V případě nepříznivého počasí, focení přesuneme na nejbližší vhodný termín. Hradí se rezervační záloha ve výši 50%, doplatek je splatný v den focení. Úhrada za fotografie navíc nad rámec balíčku pak bankovním převodem. Před objednáním se prosím seznamte s obchodními podmínkami.
AUTORSKÉ PRÁVO
Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoliv komerční účel, propagaci, či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svojí nekomerční prezentaci.
Soňa Šerá ❘ E-mail: sonasera.foto@gmail.com ❘ Telefon: +420 704 346 601 ❘ IČO: 73205231
Back to Top