Jmenuji se Soňa Šerá a jsem absolventkou umělecké konzervatoře v oboru výtvarná fotografie. Fotografování je nedílnou součástí mého života, způsob relaxace. Není to jen mé hobby, ale je to můj životní styl a stále se v tomto oboru vzdělávám. Zaměřuji se převážně na exteriérovou portrétní fotografii bez extrémních retuší. Také ráda fotím různá zátiší, ať už nalezená, či aranžovaná. Nejraději mám detaily a černobílou fotografii, ale nevyhýbám se ani barvám. Straním se kýče a stereotypního přístupu k fotografování. Líbí se mi přirozenost a vychutnávám si momenty, při nichž mohu vnímat okamžik a především emoce. Pravidelně se zúčastňuji různých fotografických soutěží i publikování svých prací převážně v českých časopisech (FotoVideo, Československá fotografie a Digitální foto). V poslední době se věnuji kresbě a malbě. Jsem členkou Svazu českých fotografů. 
Zabývám se i grafikou: tvorba grafických návrhů letáků, reklamních bannerů, newsletterů, svatebních oznámení, kalendářů, vizitek apod.
Většinou mě uvidíte s úsměvem na rtech a foťákem u nosu. MILUJI SVOU RODINU, SVŮJ NIKON A PŘIROZENÉ SVĚTLO. Jsem matkou tří úžasných dětí, rodinnou dokumentaristkou, fotošílenkyní, věčnou studentkou, knihomolkou, malířkou, kuchařkou, milovnicí kávy a dobrého čaje, cestovatelkou, snílkem, měsíční vílou, potetovanou a potřeštěnou holkou i rockovou princeznou. Mám ráda všechna roční období, ale nejraději mám jaro a podzim, to si pak zalezu pod deku s voňavým čajem a knížkou. Užívám si hudbu, světlo a vůni svíček, neodmítnu gumové medvídky a dobrou čokoládu. Můžete mě také dost často potkat v divadle RockOpera Praha, kde působím jako fotografka a grafička.
● Ambasadorka pro Zoner Photo Studio
● Fotografka a grafička pro RockOpera Praha
● Členka Svazu českých fotografů
● Porotce pro CrowningArts
Pokud máte zájem o fotografování portrétů, stačí mi napsat: sonasera.foto@gmail.com
5ks fotografií ❘ 2.000,-Kč
KURZ "EXTERIÉROVÁ PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE A DENNÍ SVĚTLO" 
3.590,-Kč  (2 - 4 účastníci) ❘ 4.900,-Kč (Individuální kurz) ❘ termín dle domluvy.
Na kurzu bude přítomna modelka, která má již bohaté zkušenosti s fotografováním. Cílem kurzu je naučit se fotit portréty, které vás budou bavit a rozhodně nezapadnou ve vašem portfoliu. Budeme se věnovat hlavně portrétu v exteriéru a pracovat s přirozeným světlem. Budu vám k dispozici, budete-li potřebovat poradit, jaký zvolit úhel při focení, jak pracovat s modelkou, na co je potřeba dávat pozor, jak zaujmout a přimět k výrazu, apod. Také si povíme něco o hledání správného místa a kompozici fotografie. Díky malému počtu účastníků bude mít každý dost prostoru si vše vyzkoušet a získáte zpětnou vazbu. Je pro mně důležité, aby bylo focení pro vás zážitkem, díky kterému budete vždy spokojeni se svými fotografiemi. Doporučuji mít zvládnuté alespoň základy a znát pojmy jako clona, expoziční čas a ISO. Doporučené vybavení: vlastní zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s výměnným objektivem a ideálně také náhradní baterie, paměťové karty, dobrá nálada a chuť se něčemu přiučit :) Místo focení: Praha 5. Délka 4 - 6 hodin. Přihlášky elektronicky: sonasera.foto@gmail.com. Do předmětu e-mailu uveďte "Přihláška na workshop". Přihlášení je platné po uhrazení rezervačního poplatku ve výši 50% z ceny kurzu.
Soňa Šerá ❘ E-mail: sonasera.foto@gmail.com ❘ Telefon: +420 704 346 601 ❘ IČO: 73205231
Back to Top